Dobrze dobrane skarpety do garnituru staną się ważnym akcentem w całej stylizacji. I choć ten dodatek bywa niedoceniany, wiele mówi o Twoim wyczuciu stylu. Przekonaj się więc, jakie skarpetki do garnituru będą odpowiednie, uwzględniając na przykład kolor eleganckiego stroju.

Czy skarpety do garnituru powinny pasować do koloru butów czy spodni?

Zasada jest prosta: skarpetki garniturowe powinno się dobierać do koloru spodni. Mogą być one w tym samym kolorze w lub w nieco ciemniejszym odcieniu. W ten sposób nogi zostaną optycznie wydłużone, a całość będzie spójna. Oczywiście od tej zasady są wyjątki, bo wiele zależy od Twojego gustu i pomysłu na ciekawą stylizację. Ale o tym napiszemy w innej części artykułu!

Wysokie czy niskie - jakie skarpety do garnituru warto założyć?

Wiesz już, jakiego koloru powinny być skarpety do garnituru, a co z ich długością? I znów nie ma wątpliwości: wybieraj zawsze wysokie skarpety. Łydka nie powinna pozostawać odsłonięta. Niskie skarpetki można założyć do obuwia sportowego, ale również do nieformalnych, letnich stylizacji z mokasynami. Będą również dobrze wyglądać na przykład z jasnym garniturem lnianym.

Wzory i kolory skarpet garniturowych – jak dopasować je do okazji?

Pamiętaj, że skarpetki do garnituru to istotny element dress code. Jeżeli więc wybierasz się na kolację biznesową, na przyjęcie, wesele czy inne uroczyste wydarzenie, bez wahania stawiaj na gładkie skarpety w stonowanych kolorach. W grę wchodzą: czerń, grafit i odcienie szarości, ciemny granat. Italian_Fashion_skarpetki_meskie_wysokie_do_garnituru

Do czarnego smokingu lub garnituru należy dobierać skarpetki w kolorze czarnym. A co z wzorami? Garnitur zakładasz nie tylko na specjalne okazje, ale również na co dzień, do pracy. W takich sytuacjach możesz pozwolić sobie na większą kreatywność i swobodę. Skarpety do garnituru w prążki lub delikatne wzory będą idealne! Warto wiedzieć, że białe i jasnoszare skarpetki rezerwujemy wyłącznie do obuwia sportowego. Italian_Fashion_skarpetki_meskie_wysokie_do_garnituru_we_wzory

Jakie skarpetki wybrać do granatowego, czarnego i jasnego garnituru?

Nie musisz martwić się, że popełnisz błąd. Kieruj się zasadą, że kolor garnituru wyznacza kolor skarpetek. O ile w przypadku czerni i granatu wybór może się wydawać oczywisty, większą trudność może sprawić jasny garnitur. I tu znów zwróć uwagę na kolor spodni i postaraj się dobrać najbardziej zbliżony odcień skarpet.

Elegancja z nutą szaleństwa: kolorowe skarpety do garnituru, które urozmaicają klastyczny strój!

Choć męski styl narzuca klasyczne wzorce, moda zawsze jest zabawą, a zasady można łamać. Dlatego czasem warto pokusić się o kolorowe skarpety do garnituru, które sprawią, że stylizacja stanie się swobodniejsza i bardziej nietuzinkowa. Pamiętaj jednak o kilku zasadach:

- skarpety do garnituru zawsze muszą być wysokie

- kolorowe skarpetki garniturowe będą źle wyglądały w zestawieniu ze smokingiem i czarnym garniturem

-możesz dołożyć więcej kolorowych akcentów do stylizacji, na przykład w postaci krawatu lub poszetki. Italian_Fashion_kolorowe_skarpetki_do_garnituru

Kolorowe, a nawet bardzo wzorzyste skarpetki sprawdzą się podczas spotkań z rodziną i innych nieformalnych okazji. Pamiętaj, że jeżeli chcesz wyróżnić swoją stylizację właśnie za pomocą barwnego akcentu, postaraj się, aby całość była dobrze przemyślana, a garnitur doskonale skrojony pod Twoje wymiary.

Mamy nadzieję, że już wiesz, jakie skarpetki sprawdzą się najlepiej do garnituru. Nie zapomnij, by w sezonie letnim wybierać cienką bawełnę najwyższej jakości lub skarpetki bambusowe, a żeby przedłużyć żywotność Twoich skarpet zawsze przestrzegaj zaleceń producenta dotyczących konserwacji.

Opublikowano: Komantarze: 0