Noce poty mają różne podłoże: genetyczne, chorobowe, związane z dietą i trybem życia. Wybór odpowiedniej piżamy jest jednym ze sposobów na złagodzenie tego problemu. W tym artykule omówimy przyczyny nocnych potów oraz skupimy się na wyborze odpowiednich tkanin i krojów bielizny nocnej.

Jakie są przyczyny nocnych potów i kogo najczęściej dotykają?

Nocne poty mogą mieć wiele przyczyn, które różnią się w zależności od wieku, płci i ogólnego stanu zdrowia osoby. Najczęstsze przyczyny to:

  1. Zmiany hormonalne: Szczególnie u kobiet, menopauza jest częstą przyczyną nocnych potów. Zmiany poziomu hormonów, takie jak estrogen, mogą prowadzić do nagłych uderzeń gorąca i potliwości.
  2. Leki: Niektóre leki, w tym antydepresanty, leki na ciśnienie krwi i leki hormonalne, mogą powodować nadmierne pocenie się w nocy.
  3. Infekcje i choroby przewlekłe: Choroby takie jak gruźlica, HIV, czy różne nowotwory mogą być przyczyną nocnych potów. Infekcje wirusowe i bakteryjne również często wywołują ten objaw.
  4. Stres i lęk: Problemy emocjonalne i psychiczne, takie jak lęk i stres, mogą prowadzić do nadmiernej potliwości w nocy.
  5. Obturacyjny bezdech senny: Osoby cierpiące na bezdech senny często zgłaszają problemy z nadmiernym poceniem się podczas snu.

Piżama na nadmierną potliwość - jakie tkaniny cechuje dobra oddychalność?

Piżama na nadmierną potliwość powinna być wykonana z tkanin pochodzenia naturalnego. Stawiaj więc na bawełnę i wiskozę - to pewniaki! Dlaczego warto wybierać właśnie te tkaniny?

Wiskoza to tkanina sztuczna, ale o naturalnym pochodzeniu - powstaje poprzez chemiczną obróbkę celulozy. Jest bardzo przyjemna w dotyku i delikatna, ale przede wszystkim - przepuszcza powietrze. Skóra może więc swobodnie oddychać. Poza tym, wiskoza chłonie i szybko odprowadza wilgoć, jest hipoalergiczna i idealna dla wrażliwej, delikatnej skóry.

Bawełna to tkanina naturalna, która podobnie jak wiskoza świetnie chłonie wilgoć i pozwala skórze oddychać, jest także trwała, można prać ją w wysokich temperaturach. Nie uczula, będzie więc bezpiecznym wyborem dla alergików i dzieci. Italian_Fashion_Puntini_pizama_damska_z_oddychającego_materialu

Czym powinna wyróżniać się koszula nocna na nadmierne poty?

Jak już wiesz, koszula nocna na poty powinna być wykonana z wysokiej jakości tkaniny pochodzenia naturalnego, które znajdziesz w naszym sklepie. Na co jeszcze zwracać szczególną uwagę?

Luźny krój

Koszula nocna powinna mieć luźny krój, aby zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza.

Fason

Koszule nocne z krótkimi rękawami lub na ramiączkach pomagają lepiej utrzymać temperaturę ciała. Italian_Fashion_Natura_koszula_damska_pizama_damska_wiskoza

Materac, kołdra i pościel - o co należy zadbać cierpiąc na nadmierną potliwość?

Pocenie się w nocy można minimalizować nie tylko poprzez dobór odpowiedniej bielizny nocnej, ale równie ważne będzie zadbanie o to, aby łóżko i pościel zapewniały nam komfortowy i zdrowy sen.

- Postaw na materac wysokiej jakości, którego pokrowiec będzie wykonany z oddychających materiałów. Na rynku znajdziesz materace o różnym stopniu twardości, z różnym rodzajem wypełnienia, które zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza.

- Kołdra powinna mieć naturalne wypełnienie, na przykład bawełniane. Wybieraj kołdry letnie, które są cienkie i bardziej przewiewne.

- Pościel wybieraj zawsze z tkanin naturalnych o najwyższej jakości. Polecamy bawełnę!

Jak poradzić sobie z nocnymi potami u dziecka?

Nocne poty u dzieci mogą być szczególnie niepokojące dla rodziców, choć często są one spowodowane przegrzewaniem się, mogą również być oznaką innych problemów zdrowotnych. Dlatego ważne jest podjęcie odpowiednich kroków, aby zapewnić dziecku spokojny i komfortowy sen. Piżama z oddychających materiałów, wysokiej jakości pościel i kołdra, odpowiednia temperatura w sypialni - to wszystko powinno poprawić komfort snu także u dzieci. Jeżeli jednak te zabiegi nie wystarczają, koniecznie udaj się z dzieckiem do specjalisty, by zbadać, jaka jest przyczyna potów w nocy.

Opublikowano: Komantarze: 0